Wszyscy dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że przebywając na dworze mamy styczność z ogromną ilością zabrudzeń. Na naszych butach pojawia się błoto, kurz, czasami przyczepiają się do nich też liście. Oczywiście nie chcemy tego wszystkiego wnosić do domu, a to oznacza, że powinniśmy dopilnować, aby przed naszymi drzwiami pojawiła się wycieraczka do butów. Ona pozwoli nam zatrzymać sporą część tych zabrudzeń, a to będzie oznaczało, że będziemy mieli mniej bałaganu w domu. Co niezwykle ważne, to z pewnością fakt, że taka wycieraczka do butów oferowana jest w różnych rozmiarach, wykonana może być z różnych materiałów, a dodatkowo może przedstawiać najróżniejszą grafikę, więc zanim ostatecznie zdecydujemy co ma się znaleźć pod naszymi drzwiami, powinniśmy się dokładnie zastanowić nad tym, co faktycznie będzie tam pasowało.

Czy wiemy jaka wycieraczka do butów powinna się u nas znaleźć?

Z jednej strony warto wiedzieć, że będą nam oferowane wycieraczki do butów, które będą gumowe. One są bardzo wytrzymałe, a dodatkowo niejednokrotnie są trochę wyższe, co sprawia, że cały brud nie zatrzymuje się na nich tylko spada niżej. Dzięki temu, później wystarczy tylko podnieść taką wycieraczkę i zamieść to, co znalazło się pod nią. Ale możemy również zdecydować, że pojawi się u nas wycieraczka do butów, która będzie z filcu. Jest on gruby, a więc bardzo wytrzymały, jednak musimy się liczyć z tym, że cały brud z butów, będzie na niej osiadał. To oznacza, że jeśli nasza wycieraczka będzie w jasnym kolorze, to szybko może się pobrudzić i nie będzie się już prezentowała tak ładnie. Nawet wytrzepywanie jej i regularne odkurzanie, może na niewiele się przydać. Możemy też zdecydować, że pojawi się u nas wycieraczka do butów kokosowa.

Ładnie się prezentuje, ale w pewnym momencie może zostawiać swoje małe kawałki, które zaczną odpadać.

Co może prezentować wycieraczka do butów?

Możemy zdecydować, że przed naszymi drzwiami będzie znajdowała się zwyczajna wycieraczka do butów, taka która będzie w jednym kolorze, nie będzie posiadała żadnych ozdób i jej jedynym zadaniem będzie zatrzymywanie brudu. Ale możemy zdecydować, że nasza wycieraczka do butów ma przedstawiać jakiś rysunek. Tu już będziemy mieli pełną dowolność. Mogą to być zwierzęta, mogą być kamienie, albo jakieś inne rzeczy, które są dla nas bliskie. Co więcej, możemy sprawić, że przed naszymi drzwiami pojawi się wycieraczka do butów, która będzie przedstawiała naszego psa i ostrzeżenie, że on pilnuje tego domu. Takie rozwiązanie może się sprawdzić, gdy mieszkamy w bloku i nie mamy możliwości przymocowania tabliczki, z informacją ostrzegającą o psie. Warto popatrzeć jakie wycieraczki są nam oferowane i zdecydować, które z nich będą najlepsze w naszym przypadku. Możemy wybrać takie, które będą mniejszych rozmiarów, jak i takie całkiem spore. Mogą być nam one oferowane z różnych tworzyw, a więc warto się zastanowić, czy bardziej zależy nam na ich wyglądzie, czy funkcjonalności. Istotne jest również to, aby nasza wycieraczka do butów była wykonana z mocnego materiału, bo wówczas będziemy mieli pewność, że będziemy mogli z niej korzystać przez wiele miesięcy i nic nie będzie się z nią działo. Pamiętajmy, że jest ona narażona na działania mechaniczne, a to oznacza, że warto zobaczyć jaką ma strukturę i czy nic nie będzie się z niej osypywało, gdy będziemy o nią wycierali nasze buty. Jeśli nasza wycieraczka do butów będzie się ciekawie prezentowała, to może się okazać, że łatwiej będzie nam zachęcić nasze dzieci, aby wycierały buty przed wejściem do domu, co z pewnością pozostanie im już na kolejne lata.