Wiele osób bardzo starannie przygotowuje się do każdej podróży. Wszak musimy zabrać ze sobą wszystko to, co potrzebne, aby móc rzeczywiście cieszyć się z wyjazdu – tylko w ten sposób mamy pewność, że niczego nam nie zabraknie. Mało kto pamięta jednak dziś o… aplikacjach, które mogą ułatwić nam zarówno planowanie wyjazdu, jak i samą podróż. Wszak w telefonie możemy dziś z łatwością „upchać” wiele pożytecznych rzeczy, dzięki którym nasza podróż będzie zdecydowanie łatwiejsza i przede wszystkim przyjemniejsza. O jakich aplikacjach powinniśmy więc pamiętać? Jest ich całkiem sporo, natomiast każda z nich może okazać się niezwykle przydatna. Zacznijmy chociażby od aplikacji związanych z nawigacją czy też poruszaniem się za sprawą map. W przeszłości można było to robić tylko i wyłącznie za pomocą papierowych map świata czy regionów lub tez za pośrednictwem specjalnych wydrukowanych przewodników. Dziś wystarczy telefon, aplikacja z dostępem do internetu (choć wiele aplikacji pozwala ściągnąć mapy do pamięci telefonu i korzystać z nich potem w trybie off-line) i mamy w zasadzie sto procent pewności, że się nie zgubimy i bez większych problemów dojedziemy do celu. Ogromnym plusem tego typu aplikacji jest fakt, że z reguły są one bezpłatne, w przeciwieństwie do urządzeń nawigacyjnych GPS.

W jakie aplikacje wyposażyć telefon przed wyjazdem?

Wśród innych przydatnych aplikacji, które warto zainstalować na swoim smartfonie przed wyruszeniem w drogę, warto wymienić chociażby:
• aplikację do przeliczania walut – szczególnie przydatne wtedy, kiedy wyruszamy za granicę,
• aplikację do tłumaczenia – możemy skorzystać z popularnego translatora, za sprawą którego nie będziemy mieli problemu ze zrozumieniem obcego języka, a na dodatek możliwe jest rozpoznawanie i tłumaczenie z wykorzystaniem aparatu, co może okazać się dla nas ogromnym ułatwieniem w podróży,
• aplikację do sprawdzania ocen różnych miejsc i lokali – dzięki temu powinniśmy móc bez problemu znaleźć ciekawe miejsce dla siebie, opierając się na setkach czy nawet tysiącach opinii innych użytkowników, którzy podróżowali do danego miejsca przed nami,
• aplikację ułatwiającą poruszanie się w nieznanym mieście – dotyczy to szczególnie tych osób, które w trakcie podróży zamierzają poruszać się komunikacją miejską.
Posiadając na swoim smartfonie tego typu oprogramowanie możemy mieć pewność, że nic nie zaskoczy nas w podróży i wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Warto więc o nich pamiętać i zainstalować je zanim jeszcze wyruszamy w podróż.