Przychodzimy z dworu, mamy mokry parasol i zastanawiamy się co z nim zrobić? Jeszcze my jako domownicy możemy włożyć taki parasol do wanny czy pod prysznic, aby tam wysechł, ale z parasolami gości, to już nie bardzo wypada. Jakie więc jest rozwiązanie? Powinniśmy się zaopatrzyć w stojak na parasole, zwłaszcza jeśli w domu mamy przedsionek, w którym zdejmowane są buty i odwieszane kurtki. W takim pomieszczeniu na pewno znajdzie się trochę przestrzeni, aby móc postawić taki stojak, tym bardziej, że wcale nie musi on zabierać wiele miejsca.

Pomyślmy jak ma się prezentować

Oczywiście najważniejszą funkcją, jaką ma spełniać taki stojak na parasole jest ta, abyśmy mogli do niego te parasole włożyć, żeby mogły one spokojnie obciekać po deszczu, ale też żeby miały swoje miejsca, abyśmy zawsze wiedzieli gdzie są, kiedy będą potrzebne. Jednak to nie znaczy, że nie możemy wybrać takiej propozycji, która będzie idealnym dopełnieniem danego pomieszczenia i stanie się ciekawą aranżacją. Dlatego też warto się zastanowić, jak taki stojak na parasole powinien się prezentować. Może on być zrobiony z kilku drutów w kształcie parasola, ale może też swoim wyglądem przypominać trochę kosz na śmieci. Może to być wysoki prostokąt, udekorowany różnymi motywami, albo posiadający napis jasno sugerujący co powinniśmy tam włożyć. Jeśli mieszka z nami więcej osób, możemy kupić taki stojak, który będzie miał kilkanaście otworów, dzięki czemu każdy parasol będzie miał swoje miejsce.

Może coś bardziej niecodziennego?

Mamy wrażenie, że nasz przedsionek jest nijaki i za pomocą stojaka na parasole chcielibyśmy go trochę ożywić? Może warto dopilnować, aby w naszym domu pojawił się stojak w kształcie głowy rekina? Świetnie będzie on spełniał swoją funkcję, a jednocześnie będziemy mieli ciekawy gadżet, który pozwoli nam nadać odpowiedni wystrój temu pomieszczeniu, zwłaszcza że to pierwsze miejsce w naszym domu, które widzą goście? Możemy też popatrzeć na takie stojaki wykonane z wikliny, albo pięknie zdobione i dopracowane w każdym szczególe. Im bardziej będą przyciągały wzrok, tym z pewnością będą fajniejszą dekoracją naszego domu. To, że stojaki na parasole mają określoną funkcję do spełnienia, wcale nie znaczy, że nie mają się też podobać. Takie stojaki nie są drogie, a jednocześnie mogą nam znacznie ułatwić życie, zwłaszcza jeśli często odwiedzają nas goście. No i przy okazji możemy trochę zmienić aranżację naszego przedsionka, dzięki czemu miejsce, w którym trzymamy buty i kurtki już nie będzie się wydawało takie nijakie.