Do wygodnej pracy przy komputerze z pewnością przyda nam się odpowiednia mysz. Rynek jednak oferuje nam ich różne rodzaje i wielkości, a to oznacza, że powinniśmy się im dokładnie przyjrzeć, aby wiedzieć, którą z nich wybrać, tak by mieć pewność, że faktycznie dobrze będzie nam się z nią pracowało. Na co więc powinniśmy zwracać uwagę podczas takich zakupów?

Dopasowana do ręki

Przede wszystkim podczas kupowania myszy do komputera, powinniśmy popatrzeć na jej wielkość. Ważne jest to, aby była ona jak najlepiej dopasowana do naszej ręki. Jeśli będzie za duża, źle będzie nam się ją trzymało i będziemy mieli problem ze swobodnym przyciskaniem przycisków. Z drugiej strony, jeśli okaże się zbyt mała, to również praca z nią nie będzie dla nas wygodna, a do tego ręka będzie wykrzywiona co może powodować niepotrzebne skurcze. Dlatego, jeśli tylko mamy taką możliwość, to powinniśmy sprawdzić, jak dana myszka leży w naszej ręce i czy będzie nam się ją trzymało dostatecznie wygodnie.

Do czego ma służyć?

Musimy również zastanowić się nad tym, do czego ta mysz komputerowa ma nam służyć. Jeśli chodzi tylko o korzystanie z podstawowych funkcji komputera, o przewijanie stron internetowych, to z pewnością wystarczy nam zwyczajna mysz. Taka posiadająca rolkę i dwa przyciski. Jeśli chcemy z niej korzystać także podczas grania w gry komputerowe, to wówczas powinniśmy zainwestować w myszki stworzone specjalnie do tego celu. Mają one wówczas znacznie więcej przycisków, a to będzie oznaczało, że łatwiej będzie nam operować różnego rodzaju funkcjami, które będą się pojawiały w grze.

Boli nas nadgarstek?

Pracujemy dużo z myszką komputerową przez co zaczynamy odczuwać ból w nadgarstku z powodu ułożenia ręki na myszce? Warto popatrzeć wówczas na specjalne myszki komputerowe, które mają z boku zamontowaną rolkę do ich przesuwania. Wówczas podczas używania myszki, nie ruszamy całą ręką, a tylko palcem przesuwamy tę rolkę. Co więcej, możemy tą myszkę ustawić pod różnym kątem, dzięki czemu będziemy mogli ją dopasować do swoich preferencji i odciążyć nadgarstek. Warto przyjrzeć się propozycjom, jakie przedstawiają nam producenci myszek komputerowych. Możemy wybierać w ich różnych rozmiarach, kolorach, typach, kształtach, możemy wybierać takie z przewodem i bezprzewodowe. To oznacza, że powinniśmy się im wszystkim dokładnie przyjrzeć i zobaczyć, które z nich będą dla nas najlepsze, a następnie z tej grupy wybrać tą, z którą będziemy chcieli rozpocząć bliższą współpracę. Im lepiej wybierzemy, tym przyjemniej będzie nam się z taką myszką pracowało.