Jeżeli w naszym domu mają być schody, to powinniśmy zadbać o to, aby były one bezpieczne i żeby wygodnie się z nich korzystało. Jeśli to będzie zależało od nas, musimy dopilnować, aby nie były one zbyt strome, bo wówczas może się okazać, że poruszanie się po nich będzie bardzo niebezpieczne. Dlatego też, warto zobaczyć jakie schody najlepiej sprawdzą się w naszym domu, jaki powinien być kąt ich nachylenia, jaka szerokość stopni. Im dokładniej wszystko zaplanujemy, tym większą radość będą nam sprawiały takie schody i tym chętniej będziemy z nich korzystali.

Z tego też powodu warto się zastanowić, jak je zabezpieczyć, tak aby poruszanie się po nich było bezpieczne.

Specjalne nakładki

Mamy w naszym domu schody, ale nie chcemy żeby stopnie były widoczne, a może chcemy je zabezpieczyć przed ścieraniem się? Wówczas warto zobaczyć jak prezentują się specjalne nakładki na schody. Mogą być one proponowane w różnym typie, a więc powinniśmy się zastanowić, które z nich najlepiej będą pasowały do naszych oczekiwań. Przede wszystkim takie nakładki mogą przypominać wykładzinę, a więc nie tylko będą się dobrze prezentowały, ale jeszcze będą przyjemne w dotyku i będzie na nich ciepło, jeśli będziemy chodzić na boso.

Takie nakładki na schody mogą być przyczepiane za pomocą specjalnej taśmy samoprzylepnej albo możemy wykorzystać taśmę na rzep. W pierwszym przypadku może być nam ciężko odkleić takie nakładki, aby je wyczyścić czy zmienić. Znowu w drugim nie będziemy mieli z tym problemów, a jednocześnie taki rzep będzie trzymał bardzo mocno.

Jakie jeszcze rozwiązania?

Jeżeli nie mamy w domu dywanów i wykładzina na schodach nie będzie dobrze się prezentowała, to możemy zainwestować w nakładki antypoślizgowe na schody, które niejednokrotnie są wykonane z gumy.

Wówczas będziemy mieli pewność, że mocno będą się one trzymały schodów, same schody również nie będą śliskie, a co ważne, będą się one prezentowały bardzo dobrze. Warto założyć takie nakładki na schody zewnętrzne, zwłaszcza jeśli mamy je wyłożone śliskimi płytkami. Wówczas będziemy mieli pewność, że nawet podczas deszczu, gdy nasze schody będą śliskie, nie będziemy musieli się martwić, że z nich spadniemy. Z pewnością nakładki na schody proponowane są w różnym typie, a więc warto sprawdzić, które z nich najlepiej sprawdzą się w naszym przypadku.

Najważniejsze jest jednak to, że bez względu czy wybieramy takie z wykładziny czy gumowe, nakładki na schody muszą być odpowiednio do nich dopasowane. To oznacza, że nie mogą wystawać poza stopień i muszą być zamocowane w taki sposób, abyśmy mieli pewność, że nie będą się przesuwały. Wówczas faktycznie spełnią swoje zadanie i dadzą nam gwarancję, że możemy bezpiecznie korzystać z takich schodów. Zobaczmy jakie nakładki na schody są nam proponowane.

Czy wolimy takie z wykładziny czy antypoślizgowe, a może poszukujemy nakładki na schody zewnętrzne. Zawsze wybierajmy produkty wysokiej jakości, które faktycznie będą spełniały swoje zadanie i przez kolejne lata będą się świetnie prezentowały.