Kiedy planujemy remont musimy przygotować się na wiele różnych rzeczy. Przede wszystkim trzeba się zastanowić czy chcemy się tym zająć sami, czy jednak wolimy zlecić specjalistom. Dodatkowo musimy się zastanowić, jakie zmiany mają się pojawić w naszym mieszkaniu, czy ma to być tylko niewielkie odświeżenie, czy może jednak planujemy spore zmiany wraz z wyburzaniem ścian. Warto pamiętać, że im większy ma być nasz remont, tym więcej będzie odpadów poremontowych, a więc takich, których nie można po prostu wrzucić do śmietnika. One muszą być usunięte w odpowiedni sposób, zgodnie z przepisami, bo w przeciwnym razie narażamy się na wysokie kary. To też oznacza, że musimy zobaczyć jak powinno wyglądać takie sprzątanie po remontach, abyśmy mieli pewność, że wszystko zrobimy tak jak należy.

Jak to zorganizować?

Jeżeli mamy świadomość, że podczas naszego remontu będziemy mieli gruz do usunięcia, jak i inne substancje, które mogą zagrażać środowisku, to powinniśmy z odpowiednim wyprzedzeniem zadbać o ich prawidłowe usunięcie korzystając z usług firmy zajmującej się wywóz gruzu w Poznaniu To oznacza, że musimy sprawdzić, jak zgodnie z najnowszymi przepisami powinno wyglądać usuwanie odpadów poremontowych. Najlepiej zrobimy, jeśli zaopatrzymy się w specjalne worki, albo w przypadku dużych elementów w odpowiednie kontenery. Jeśli chodzi o te ostatnie, nie będziemy mieli większych problemów z ich wynajęciem, ponieważ jest wiele firm, które się tym specjalizują.

Kiedy już taki worek czy kontener będzie zapełniony, powinniśmy zadzwonić do firmy, która specjalizuje się w wywożeniu takich odpadów. Oni to przewiozą w odpowiednie miejsce, w którym takie materiały mogą być składowane, a jeśli będzie taka możliwość, to zostaną przetworzone do ponownego wykorzystania. Najważniejsze jednak jest to, aby takie sprzątanie po remontach odbywało się zgodnie z przepisami, tak abyśmy niepotrzebnie nie wystawiali się na mandat, no i przede wszystkim nie szkodzili środowisku.

Ekipy remontowe często same o to dbają

Jeśli sami przeprowadzamy remont w mieszkaniu, to musimy pamiętać, że usuwanie odpadów poremontowych będzie naszym zadaniem. To my musimy wcześniej zadbać o wynajęcie kontenera i dopilnowanie, aby został nam on podstawiony w wyznaczonym terminie. To również my będziemy musieli przypilnować, aby był on wywożony, gdy będzie napełniony, a na jego miejsce powinien się pojawić nowy kontener. Jeżeli znowu korzystamy z pomocy profesjonalnej ekipy remontowej, to bardzo możliwe, że to oni organizują sprzątanie po remontach. Nie mniej, warto się upewnić jak to jest, tak aby nie doszło do sytuacji, że my będziemy liczyli na nich, oni na nas i tak naprawdę w ogóle nie będziemy przygotowani na usuwanie odpadów poremontowych. Warto zobaczyć w jaki sposób przeprowadzać remont, tak aby w odpowiedni sposób pozbywać się śmieci i innych materiałów, które w wyniku tego będą się pojawiały. To pomoże nam nie tylko dbać o środowisko, ale również da nam pewność, że uda nam się uniknąć wysokich kar, które grożą za wyrzucanie gruzu do zwykłego śmietnika.