Kiedy gramy w piłkę nożną na boisku musimy się liczyć z tym, że będziemy wystawieni na działanie różnych warunków atmosferycznych. To też oznacza, że nawierzchnia takiego boiska będzie prezentowała się w różnym stanie. Raz będzie sucho, a więc będzie się unosił kurz. Innym razem będzie ona mokra i pełna błota, które niestety będzie się przyczepiało do naszych butów. Dlatego też, warto wiedzieć w jaki sposób czyścić nasze buty nike mercurial, tak aby mieć pewność, że nie tylko cały czas będą się świetnie prezentowały, ale także w nienagannym stanie będą mogły nam służyć przez wiele sezonów. Jednak żeby tak było, musimy mieć pewność, że będziemy stosować odpowiednie sposoby na ich mycie.

Jak się jednak okazuje, nie jest to nic skomplikowanego, ani bardzo czasochłonnego. Zwłaszcza jeśli takie czyszczenie będziemy wykonywać regularnie po każdym treningu.

Odpowiednie podejście

Jeżeli chcemy mieć pewność, że prawidłowo dbamy o nasze korki nike mercurial, to powinniśmy wiedzieć, że nie potrzeba żadnych skomplikowanych czynności, aby utrzymać je w odpowiedniej czystości. Przede wszystkim wystarczy zwykła woda, którą będziemy polewać nasze buty, aby zmyć z nich brud. Jeśli będzie go więcej, będzie na nich zaschnięte błoto, albo nasze buty będą miały różnego rodzaju wgłębienia i rowki, to wówczas powinniśmy sięgnąć po delikatną szczoteczkę z długim włosiem. Wtedy korki nike mercurial powinniśmy trzymać pod wodą i szorować taką szczoteczką, aby pozbyć się tego całego brudu z każdego zakamarka.

Jeśli są one gładkie, albo nie ma na nich błota tylko są zakurzone, to możemy przecierać je za pomocą zwykłej szmatki, również pod bieżącą wodą.

Co jeśli są miękkie miejsca?

Czasami oferowane są nam buty nike mercurial, które mają trochę sztywnej powierzchni, a trochę takiej miękkiej, wykonanej ze specjalnej siatki. Wówczas musimy uważać, aby tej miękkiej powierzchni nie uszkodzić. To oznacza, że powinniśmy ją delikatnie przecierać za pomocą szmatki. Jeśli jest mocniej zabrudzona, to tutaj również możemy wykorzystać szczoteczkę, ale wówczas powinniśmy dopilnować, aby jedynie muskać nią powierzchnię takiego materiały, tak aby nie dopuścić do jego uszkodzenia. Warto tutaj powiedzieć, że buty nike mercurial nie wymagają żadnego specjalistycznego czyszczenia.

Wystarczy woda, miękka szmatka i szczoteczka o długich włosach. Jeżeli będziemy je czyścić systematycznie po każdym treningu, to możemy być pewni, że nic się z nimi nie będzie działo i przez długi czas świetnie będą spełniały swoje zadanie. Pamiętać musimy, że czyszczenie korków przedłuża ich żywotność. Jednak żeby tak było musimy wiedzieć, jak czyścić nike mercurial, tak aby im nie zaszkodzić. Jak się okazuje jest to znacznie łatwiejsze i mniej czasochłonne niż pierwotnie mogłoby się wydawać. Dlatego też warto wyrobić w sobie nawyk czyszczenia naszych butów do piłki nożnej po każdym ich użyciu, nawet jeśli wydają się czyste.

Zawsze jednak osiadać będzie na nich kurz, który także powinien być jak najszybciej usunięty. Zwłaszcza, że nie zabierze to nam zbyt wiele czasu.