Sporo osób decyduje się na sprowadzenie do Polski auta z zagranicy. Ma to wiele zalet i argumenty zwolenników tej opcji nie zmieniają się od lat. Szczególnie dużym uznaniem cieszą się na polskim rynku używane pojazdy sprowadzane z Niemiec, jednakże w praktyce docierają one do Polski również z innych państw. Inni natomiast decydują się na sprowadzenie do kraju pojazdu fabrycznie nowego – wtedy odległości bywają nawet większe i docierają do nas pojazdy ze Stanów Zjednoczonych czy Kanady. Opcji jest naprawdę wiele. Jednakże kierunkiem niejako podstawowym są Niemcy i trudno się temu dziwić. Na auto nie trzeba czekać długo, rynek jest świetnie rozpoznany, a poza tym niemieccy kierowcy są w całej Europie znani z tego, że o swoje samochody dbają. Mają przy tym na uwadze między innymi późniejszą sprzedaż.

Oczywiście dużą rolę do odegrania ma logistyka oraz kwestie formalne. Profesjonalnie zorganizowany transport aut z Niemiec uwzględnia wszystkie istotne procedury, które pozwalają nie tylko bez problemu wwieźć pojazd na teren Polski, ale także legalnie go nabyć. Potem trzeba załatwić wszelkie kwestie związane z rejestracją auta, uzyskaniem tablic, ubezpieczeniem i aprobatami ze strony stacji kontroli pojazdów. Dobrze będzie zdecydować się więc na pomoc sprawdzonego, doświadczonego pośrednika, który wszelkie kwestie organizacyjne i prawne ma w małym palcu. Osoby takie dysponują też szerokimi kontaktami, dzięki którym udaje im się sprowadzić doskonałe pojazdy w atrakcyjnych cenach. Trudno przejść obok tego obojętnie.

Używane i z Niemiec – dla wielu to gwarancja jakości i niezawodności

Duże znaczenie ma to, czy auto ma za sobą więcej niż jednego właściciela. Nie ma sensu ukrywać, że klient niemal zawsze dąży do tego, aby samochód nabywać od jedynego dotychczasowego użytkownika.

To dość logiczne, że im przez mniej rąk maszyna przechodziła, w tym większe są szanse na to, że będzie ona w doskonałym stanie. Bywa, że nawet po ładnych paru latach pojazd nadal doskonale wygląda, jest też zadbany w wymiarze technicznym. Takich perełek nie brakuje i największe szanse na ich znalezienie ma się wtedy, gdy korzysta się ze wsparcia solidnego pośrednika. Dobrze przy jego wyborze kierować się dostępnymi opiniami, a także bezpośrednią rekomendacją znajomych i bliskich – jeśli ktoś kupował używane auto i może polecić ciekawą opcję, z pewnością trzeba przyjrzeć się temu z uwagą. Z uwagi na bliskość naszego zachodniego sąsiada, transport aut z Niemiec zajmuje niewiele czasu i nie jest skomplikowany. Wszak im większy dystans musi pokonać samochód, tym większe jest prawdopodobieństwo tego, że odbije się to na jego cenie. Pośrednik nie będzie przecież robił swoim klientom darmowych prezentów. Uznanie, jakim na polskim rynku cieszą się pojazdy dotychczas używane przez Niemców nie maleje.

To od lat najpewniejsze źródło pojazdów w dobrym lub wręcz znakomitym stanie technicznym, które spotykają się z ciepłym przyjęciem ze strony naszych kierowców. Popyt na auta z drugiej ręki pokazuje też, jak bardzo dla sporego grona konsumentów inwestycja w nowy pojazd z salonu jest nieopłacalna.