Niewielkie metraże w przypadku polskich mieszkań nie są niczym nowym. To częste nie tylko w blokach budowanych w okresie PRL, ale również w tych całkiem nowych. Czasami wskazuje się wręcz na to, że wśród deweloperów zapanował trend na projektowanie i realizację radykalnie małych mieszkań – wręcz nano-kawalerek, wzorowanych na niektórych rozwiązaniach rodem z Japonii. To wszystko sprawia, że jedno z kluczowych domowych pomieszczeń, a więc kuchnia, zazwyczaj jest zdecydowanie mniejszym wnętrzem niż by sobie tego życzyli ich użytkownicy. Oznacza to, że konieczne jest dostosowanie się do tych niełatwych realiów i co za tym idzie tworzenie takich przestrzeni użytkowych, w których każdy centymetr zostanie optymalnie zagospodarowany. Do tego jednak rzadko kiedy nadają się gotowe elementy umeblowania dostępne w powszechnej sprzedaży. Jaka jest wobec nich alternatywa? Dobrym rozwiązaniem na mały metraż są meble na wymiar – w Bochni oraz innych miastach województwa małopolskiego cieszą się one dużym wzięciem. To bardzo praktyczny sposób na udaną aranżację kuchni, dzięki czemu wnętrze może wywiązywać się ze swoich zadań.

Oczywiście zadanie trzeba powierzyć tym, którzy się na tym faktycznie znają. Odpowiednich specjalistów w Małopolsce nie brakuje, a cenniki świadczonych przez nich usług nie są odstraszająco wysokie. Bywa, że bez ich pomocy zwyczajnie się nie obejdzie, ponieważ mieszkanie z małą kuchnią zawęża pole manewru w aspekcie jej urządzania. Trzeba zdecydować się na alternatywę, która przełoży się na maksymalizację funkcjonalności tej przestrzeni, jaka została narzucona właścicielom przez architektów.

Sprawdzone meble na wymiar – w Nowym Sączu i poza nim bywają jedynym wyjściem

Fachowcy, którzy pojawią się w lokalu powinni zawsze zaczynać od pobrania dokładnych wymiarów. Precyzja jest konieczna, ponieważ tylko wtedy uda się zaprojektować komplet mebli, który wypełni w całości dostępną przestrzeń. Oczywiście kwestią otwartą jest, jakie dokładnie elementy wejdą w skład zestawu. Klienci mają tutaj daleko idącą swobodę, jednakże niezbędne są szafki, a także regały z szufladami.

Naturalnie wskazane są też szafki wiszące, w których zazwyczaj przechowuje się naczynia. W przypadku małych pomieszczeń zaleca się „ucieczkę” do góry, ponieważ stwarza to szansę na uzyskanie dodatkowych miejsc na przechowywanie różnych przedmiotów. W przypadku kuchni to ważny aspekt, ponieważ rozmaitych rzeczy w nich nie brakuje. Funkcjonalne meble na wymiar w Wieliczce czy poza nią nie stanowią dzisiaj ogromnego wyzwania, bo wykonawcy są aktywni na małopolskim rynku i mają wiele do zaproponowania. Należy tylko postawić na sprawdzoną firmę, w przypadku której jakość realizacji nie wzbudza wątpliwości. Skąd jednak wiedzieć, na kogo się zdecydować? Dobrym pomysłem będzie stawianie na firmę z polecenia. Jeśli ktoś z rodziny lub znajomych zlecał przygotowanie mebli na wymiar w kuchni i jest zadowolony z efektu, dobrym krokiem będzie sięgnięcie do tych zasobów. Można także kierować się opiniami publikowanymi w sieci, które bywają naprawdę cennym drogowskazem dla kolejnych rzesz konsumentów.