Wybrałeś i zainstalowałeś kamerę. Jak teraz sprawdzić, czy działa? Wszystko zależy od rodzaju sprzętu do monitoringu, który posiadasz. Kamera bezprzewodowa IP Najłatwiejsza w obsłudze i użytkowaniu jest bezprzewodowa kamera cyfrowa – działająca dzięki sieci LAN lub Internet. Połącznie z kamerą jest za pośrednictwem WiFi. Całość obsługi jest bardzo łatwa, jedynym utrudnieniem mogą być przerwy czy zakłócenia WiFi.

Poza tym kamery te są bardzo dobrej jakości, przy zachowaniu stosunkowo niewielkiej ceny.

Dostęp do kamery mamy praktycznie z kazdego miejsca na ziemi.

Nawet gdy jesteśmy na wakacjach, możemy sterować kamerą, zmienić jest ukierunkowanie czy kąt nachylenia, przybliżyć lub oddalić obraz. Możemy uzyskać też podgląd online. Na bieżąco kontrolujemy więc wszystko to, co dzieje się w naszym domu, czy na terenie naszej posesji. Kamera analogowa Jest znacznie tańsza w zakupie niż kamera IP, ale także bardziej toporna w użytkowaniu. Obraz z kamery rejestrowany jest na komputerze lub powiązanym z kamerą dysku twardym. W zależności od ustawień, możemy przeglądać nagrania z bardziej lub mniej odległego czasu. To my decydujemy o tym, które nagrania usunąć.

Kamera analogowa jest dobrym rozwiązaniem w przypadku dużych, otwartych przestrzeń albo przy monitoringu hal magazynowych. Kamery, z tego względu że nie mają wysokiej rozdzielczości, emitują obraz bez wyraźnych szczegółów. Obraz z monitoringu Dzięki kamerom rejestrującym obraz online w każdej chwili możesz mieć oko na swoją posiadłość. Lubisz trzymać rękę na pulsie, to rozwiązanie idealne dla ciebie. W każdej chwili, w każdym miejscu na kuli ziemskiej, możesz zobaczyć obraz z kamery w twoim domu.

Prowadzisz firmę i potrzebujesz monitoringu

Do monitoringu większych przestrzeni otwartych świetnie sprawdzą się kamery na podczerwień. Wiązki podczerwieni nie są widoczne dla ludzkiego oka, a dzięki nim można uzyskać dobry jakościowo obraz nawet w całkowicie ciemnym pomieszczeniu. Jeśli posiadasz hale magazynowe, to idealne rozwiązanie dla ciebie.

Kamery z oświetlaczem na podczerwień dobrze sprawdzą się zarówno w dzień jak i w nocy. Dzięki nim możesz monitorować tereny otwarte wokół budynków. Kamera automatycznie przełącza się z trybu dziennego na tryb nocny. Jest dyskrenta i w związku z tym, że nie emituje widocznego światła, nie zostanie zauważona przez ewentualnego napastnika lub włamywacza. Jeśli masz pytania odnośnie działania kamery, rozwiej swoje wątpliwości już podczas zakupu w sklepie.