Jeżeli ogrzewasz dom, to chcesz mieć pewność, że całe ciepło w nim zostanie. W przeciwnym razie może się okazać, że przepłacasz za ogrzewanie, a i tak w domu czuć chłód i musisz zakładać kolejne warstwy ubrań. Co zrobić, aby faktycznie zatrzymywać ciepło w domu? Przede wszystkim musimy zadbać o odpowiednie ocieplenie poddasza, bo to właśnie tam temperatura znajduje swoje ujście. Im szybciej podejmiesz odpowiednie działania i dowiesz się, z jakich materiałów najlepiej skorzystać, tym szybciej odczujesz komfort oraz ulgę finansową.

Z czego należy skorzystać?

Od wielu lat niezmiennie wełna mineralna najlepiej nadaje się do ocieplania poddasza. Możemy wybrać taką z włókna skalnego albo szklanego. Dlaczego jest ona idealna do takich działań? Przede wszystkim jest świetną izolacją cieplną i akustyczną. Dodatkowo jest niepalna i dość lekka, a to oznacza, że dzięki niej możemy się poczuć bezpieczniej. Warto również podkreślić, że jest elastyczna i nie stwarza problemów, aby przestrzeń między krokwiami dokładnie wypełnić. Powinniśmy dopilnować, żeby wszystkie elementy dokładnie do siebie pasowały, tak aby nie było między nimi przerw. W przeciwnym razie może się okazać, że są miejsca, w których ciepło nam szybko ucieka.

Nie zapominajmy o niezbędnych materiałach

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wyłożenie samą wełą mineralną nie wystarczy. Musimy także skorzystać z innych materiałów, jak chociażby folia wysokoparoprzepuszczalna i folia niskoparoprzepuszczalna, abyśmy mieli pewność, że nasza wełna nie nasiąknie wilgocią i nie dojdzie do jej zniszczenia. W przeciwnym razie może się okazać, że przestanie ona spełniać swoją funkcję i już nie będzie tak dobrą izolacją cieplną. Warto też poznać zasady układania takiej folii i później wełny mineralnej, bo im lepiej będą one wyłożone, tym skuteczniej będą spełniały swoje zadanie i tym dłużej będą działały właściwie. Powinniśmy tutaj inwestować w materiały wysokiej jakości, bo wówczas będzie istniała większa szansa na to, że przez lata nie będzie powodów, aby przejmować się uciekającym ciepłem. Warto dowiedzieć się, jak działają wspomniana folia i wełna mineralna. Wówczas będziemy wiedzieli, czego powinniśmy się po nich spodziewać, a także które z propozycji będą najlepsze w naszym przypadku. Jeśli chcemy mieć pewność właściwego wykonania, warto zatrudnić profesjonalną ekipę. Oni będą wiedzieli, jakie materiały wybrać, jak je położyć i jak wszystko wykończyć, aby na naszym poddaszu nie tylko było ciepło, ale i przytulnie.